PIOTR 'GLACA' MOHAMED
Polski muzyk, performer, producent muzyczny i autor tekstów. Wokalista legendarnego zespołu Sweet Noise, a obecnie frontman grupy My Riot.
Piotr jest synem sudańskiego inżyniera i polskiej lekarki. We wczesnym dzieciństwie wyjeżdża do Afryki po raz pierwszy. Jako 7-latek odwiedza Libię, a następnie Sudan - rodzinne strony ojca. Po powrocie do Polski rówieśnicy serwują mu „polskie piekiełko”, przez co wpada później w nałogi. Z tarapatów wyciąga go ojciec, który proponuje synowi powrót do Afryki. Po przyjeździe do Polski Glaca zakłada grupę Sweet Noise, która mocno miesza na polskiej scenie rockowej.
Od początku istnienia kapeli Glaca jest autorem tekstów i wokalistą. Nawiązuje w nich do takich zagadnień, jak terroryzm, przemoc, cierpienie, korupcja, wyzysk i rasizm. W swoich tekstach często używa prostego, sugestywnego języka i wulgaryzmów. Pierwsze sukcesy pojawiają się w 1994 r. po występach w Węgorzewie i w Jarocinie, które owocują pierwszą płytą Respect. Rok 1996 przynosi kolejny krążek Ghetto, wyróżniony w kategorii heavy metal. Trzecim albumem jest wydany w 1998 roku Koniec Wieku (rok później ukazuje się jego anglojęzyczna wersja „The End of Century”). Na nową płytę fani musieli czekać aż do 2002 r. Wówczas wraz z EMI wydał Czas ludzi cienia, nagrodzony nieodebranym Fryderykiem i potężnymi koncertami na Przystanku Woodstock. Rok później powstaje Rewolta - album z remiksami i gościnnymi występami. W 2007 r. zostaje wydany ostatni album grupy The Triptic, po którym kapela zawiesza swoją działalność.
Istotnym elementem w twórczości Glacy są teledyski. Pierwsze wideoklipy powstały do utworów z albumu Respect: Godność i Cisza. Co ciekawe, Cisza była nominowana do nagrody Yach. Do albumu Ghetto stworzono trzy teledyski - do utworu Wyżej w reżyserii Yacha Paszkiewicza oraz Bruk i Ghetto w reżyserii Jacka Taszkowskiego i Leszka Molskiego. Wideoklip do utworu Bruk zgarnął Grand Prix festiwalu Yach Film. W 2002 roku powstają trzy teledyski do piosenek z albumu Czas Ludzi Cienia: Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz (w którym gościnnie wystąpiła Anna Maria Jopek) oraz Nie było i N.U.E.R.H.A.
Podczas realizacji przeróżnych projektów muzycznych współpracował z takimi gwiazdami, jak Vader, Adam Darski, Krzysztof Raczkowski, O.S.T.R., Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Anna Maria Jopek, Anja Orthodox oraz Bogdan Kondracki. Ponadto, jako wokalista wystąpił gościnnie na albumach Slums Attack, Ski Skład, Shahid, None i Black Glass. Od 2009 roku wraz z Justinem Chancellorem z amerykańskiej formacji Tool współtworzy projekt M.T.void. Glaca. Jest także twórcą ścieżki dźwiękowej do filmu We Are the Strange w reżyserii M. Strange.
W 2008 roku Piotr Mohamed powraca na polską scenę muzyczną wraz z zespołem My Riot, który powstaje dzięki kooperacji Glacy i TR Hackera. Zespół muzycznie i tekstowo kontynuuje drogę wyznaczoną przez Sweet Noise. W teledysku do piosenki Botox aktorsko udziela się Jarosław Boberek, a w Ból przemija występuje gościnnie Krzysztof Hołowczyc. Obecnie My Riot to jedna z mocniejszych i bezkompromisowych kapel na polskiej scenie muzycznej.
Dla Piotra największym wzorem reżyserskim jest Francis Ford Coppola. Muzyk uwielbia Czas Apokalipsy, a także wszystkie części Ojca Chrzestnego. Ceni również filmy Stanley'a Kubricka (np. Misję z Robertem De Niro) i Quentina Tarantino (Kill Bill) oraz filmowe klasyki: Człowiek z blizną, Obcy, Lot nad kukułczym gniazdem, Gorączka czy Zapach kobiety. Zapytany o ulubionych aktorów, Glaca wymienia Ala Pacino i Jacka Nicholsona.