ANNA WIECZUR-BLUSZCZ
Reżyserka, aktorka, instruktorka teatralna, coach.
Ukończyła w 1999 roku Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie (wydział lalkarski we Wrocławiu) oraz kurs fabularny w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w 2007 roku.
Od 1999 do 2007 związana była z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Jako reżyserka zadebiutowała w 2001 roku na deskach Teatru Małych Form w Londynie sztuką O stale obecnych na podstawie wierszy ks. J. Twardowskiego . W legnickim teatrze zrealizowała Proszę, zrób mi dziecko M. Stieber (2002), Ojczyznę K. Miłobędzkiej (2003), Porucznika z Inishmore M. McDonagha (2004), Deszcze T. Mana i K. Bizio (2005), Jonasza na podstawie Księgi Jonasza (2006) i Mizantropa Moliera (2007). Zagrała m.in. w Trzech Muszkieterach A. Dumasa w reżyserii J. Głomba, Mężu i Żonie A. Fredry w reżyserii K. Kopki oraz Wschodach i Zachodach Miasta R. Urbańskiego w reżyserii J. Głomba.
Anna Wieczur-Bluszcz jest także absolwentką Podyplomowych Studiów Marketingu Kultury w Instytucie Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Coachingu w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Prywatnie zajmuje się coachingiem w firmie 4Change.
Obecnie realizuje słuchowiska w Teatrze Polskiego Radia. W 2012 roku otrzymała nagrodę za reżyserię słuchowiska Mizantrop na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie.
Być jak Kazimierz Deyna to jej debiut filmowy, za który na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film” została wyróżniona Wielkim Jantarem, nagrodą Grand Prix za rozum, ciepło i ironię w opowieści o Polsce. Obraz dostał także Złotą Rybkę na Ińskim Lecie Filmowym.