OFF2
BIEC W STRONĘ TY
Reżyseria: Hanka BrulińskaCzas trwania: 30 min.
Rok produkcji: 2012 r.
Film stanowi poetycką impresję. Jest próbą zmierzenia się bohaterki - Irmy - ze swoją przeszłością i teraźniejszością. Czas rzeczywisty i miniony są w filmie ze sobą silnie splecione. Obrazy z dzieciństwa, przełomowe wydarzenia dojrzałego życia i w końcu alegoryczny bieg przez las będący odzwierciedleniem stanu emocjonalnego Irmy, stają się psychologicznym studium kobiecej duszy. Niezwykła wrażliwość bohaterki – pisarki, ma swoje odzwierciedlenie w wyrazistej poetyce filmu, która niejednokrotnie wkracza w konwencję nadrealistyczną, symboliczną. „Biec w stronę Ty” jest zapisem zmagań człowieka z samym sobą, ze swoją historią i bagażem życiowych doświadczeń, ale jednocześnie daje odpowiedź, gdzie szukać oparcia i siły. Okazuje się bowiem, że najważniejszy związek człowiek tworzy z samym sobą i moment uświadomienia sobie tego, jest już zwycięstwem.
FALE
Reżyseria: Mateusz KoldunCzas trwania: 22 min.
Rok produkcji: 2011 r.
Wyludniony świat. Grupa młodych ludzi szuka śladów cywilizacji.
KINO KUJAWY
Reżyseria: Dawid RycąbelCzas trwania: 4 min.
Rok produkcji: 2011 r.
W miejscowości Raciborowice na Dolnym Śląsku znajduję się jedyne w Polsce wiejskie kino. Kino Kujawy -bo tak się nazywa, działa od ponad 60 lat dzięki uporowi i pasji Pana Sławomira Piechockiego. Film dokumentalny.
LAS
Reżyseria: Michał WieliszewskiCzas trwania: 10 min.
Rok produkcji: 2012 r.
Świat doświadczył tajemniczego kataklizmu, po którym ludzie przestali czuć, zwracać uwagę na innych, kompletnie stracili humanizm. Główna bohaterka ukrywa się przed nimi w tytułowym, dzikim, nienaruszonym przez człowieka w lesie. Zmaga się z codziennością oczekując że wszystko wróci kiedyś do normy. Doskwiera jej samotność, przygnębienie, pustka... dni zaczynają się zlewać, lecz pewnego dnia w życiu bohaterki zdarza się coś nieoczekiwanego.
MUKA!
Reżyseria: Kordian KądzielaCzas trwania: 27 min.Rok produkcji: 2012 r.
Józef ma 40lat i niewiele powodów by witać każdy poranek z uśmiechem na ustach. Kobiet w życiu miał tyle, ilu przyjaciół - zero.
Jego przestrzeń życiowa nie przekracza trzech metrów kwadratowych. Tyle bowiem miejsca ma zarówno w pracy (budka parkingowa), jak i w
mieszkaniu (pokoik w lokum matki). Sytuacja dodatkowo się komplikuje, gdy pewnego dnia zostaje aresztowany przez dwóch obcych mężczyzn w niemodnych garniturach. Muka! to słodko-gorzka historia oparta na motywach Procesu Franza Kafki oraz przeżyć Piotra K. z Racławic Śląskich na Opolszczyźnie.
Nagrody i wyróżnienia:
CKOFF , Festiwal Kina Niezależnego (2012) – wyróżnienie
OBÓZ
Reżyseria: Tomasz JeziorskiCzas trwania: 19 min.
Rok produkcji: 2012 r.
Najmłodsi mają 9, najstarsi 17 lat. Spędzone razem wakacje mają nauczyć ich dyscypliny i silnej woli. Nie wszystkie dzieci dają sobie z tym radę. Każde z nich inaczej musi sobie poradzić ze wzmożonym wysiłkiem, stresem, własnymi słabościami.
Nagrody i wyróżnienia:
Najlepsza Etiuda Dokumentalna, Łodzią po Wiśle, Warszawa
Nagroda Publiczności, Łodzią po Wiśle, Warszawa
Wyróżnienie, West Virginia Mountaineer Short Film Festival
PIOTREK TRZYNASTEGO
Reżyseria: Piotr MatwiejczykCzas trwania: 87 min.
Rok produkcji: 2009 r.
Obsada:
Piotr Matwiejczyk, Dawid Antkowiak, Magdalena Kielar, Natalia Durczok, Paweł Kozioł, Weronika Rosati, Cezary Pazura, Mirosław Baka, Eryk Lubos, Wojciech Mecwaldowski, Marcin Dorociński, Andrzej Gałła.
Parodia amerykańskich horrorów. Grupa młodzieży wyjeżdża na mazury odpocząć... nie wiedzą że w lesie czai się na nich śmiertelne niebezpieczeństwo w postaci zamaskowanego morderca z maczetą.
ROZMOWA
Reżyseria: Piotr SułkowskiCzas trwania: 16 min.
Rok produkcji: 2011 r.
"Kiedyś wiedziałam kim jest dla mnie Bóg, ale teraz uciekła mi ta myśl. Bo gdyby był, to by mnie zatrzymał na ostatnim stopniu gdy wchodziłam po schodach do mieszkania człowieka, zeby go zabić" .
Obydwoje zostali skazani za morderstwo. Znają się tylko z listów, które piszą do siebie od ośmiu lat. Dziś Agnieszka wychodzi na przepustkę, gdzie zobaczy go po raz pierwszy.
Nagrody i wyróżnienia:
9 TIRANA INTERNATIONAL FEATURES & SHORTS FILM FESTIVAL IN ALBANIA BEST DOCUMENTARY
30 Festiwal Debiutów Filmowych “Młodzi i Film” PL BEST DOCUMENTARY
4 FFD „Okiem Młodych” GRAND PRIX
ŚCINKI
Reżyseria: Magdalena Gubała, Szymon Uliasz
Czas trwania: 60 min.
Rok produkcji: 2012 r.
Opowieść o związku dwojga młodych ludzi. Ona jest tłumaczką, pracuje nad anglojęzycznym dramatem "Papercuts". On przed wydaniem swojej debiutanckiej powieści ulega załamaniu psychicznemu. Jego epizod kliniczny związany jest z pracą nad powieścią i relacją obojga. Poprzez sekwencje retrospekcji obserwujemy jego zamknięcie we własnych obsesjach i mieszkaniu, z którego obawiał się wyjść. W obszar własnych urojeń wciągnął również swoją partnerkę. Czy przywołanie fragmentów i ułożenie ich w odpowiednią całość jest w ogóle możliwe? Czy jest gwarancją ocalenia wspólnej relacji i własnej tożsamości?
WIDOK NA MORZE
Reżyseria: Artur Schmidt
Czas trwania: 24 min.Rok produkcji: 2011 r.
Przetrzymywany w piwnicy chłopak ucieka, zabijając przy tym ojca, który jest sprawcą jego niewoli. Ojciec to ważny i znany polityk, dlatego też sprawa ta nie może zostać nagłośniona. Ekipa telewizyjna ze Szwajcarii postanawia nakręcić reportaż o losach więzionego przez 15 lat Marcina.
WYPRACOWANIE
Reżyseria: Rafał Andrzej GłombiowskiCzas trwania: 20 min.
Rok produkcji: 2010 r.
Wiosną 1989 roku nauczyciel zadał ośmioklasistom wypracowanie na temat Ja i Polska za 20 lat. Chwilę później upadł komunizm i runął mur berliński. Od tamtych czasów minęły dwie dekady. Kim są dziś autorzy tamtych wypracowań?
Czy spełniły się ich marzenia? Jak postrzegają kraj, w którym żyją? Wypracowanie to opowieść o roczniku 70', pokoleniu przełomu, które dzieciństwo spędziło w PRL-u, a dorosłe życie w wolnej Polsce.