KONKURS KINA NOWEJ FORMY
PoLOVAnie
Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Zuzanna Dąbrowska
Czas: 5 min
OPIS FILMU:
PoLOVAnie to film animowany pełen zabawnych spostrzeżeń na temat klubowego życia. Jest to jej film dyplomowy i pierwszy film prezentowany szerszej publiczności.
O REŻYSERZE:
Urodziła się w 1985 roku w Poznaniu, gdzie dorastała i została. Magistra zdobyła studiując grafikę projektową na Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, a w tym roku została również absolwentką animacji na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Czynna zawodowo. Zimą łapie promieniowanie elektromagnetyczne monitora spędzając dnie i noce na projektowaniu, latem promienie słoneczne. Fanka geniuszu Mrożka i Antonisza.
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
GRAND PRIX Festiwalu Krótkich Form Internetowych X-OZY w Lublińcu
BAJKOWE KRONIKI KUCHARSKIE (3D)
Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Kamil Jaworek
Czas: 6 min.
OPIS FILMU:
„Jak wszystkim powszechnie wiadomo, Wilki żywią się niegrzecznymi dziećmi. Stało się to przyczyną masowych zatruć wśród tych pożytecznych obywateli lasu. [….]”. Bajkowe Kroniki Kucharskie 3D to pełna ciepła ironia mówiąca o przyjaźni i niecodziennych zwyczajach żywieniowych...O REŻYSERZE:
Student animacji łódzkiej filmówki, gorący zwolennik fuzji nowych technologii ze sztuką, autor i współautor pierwszych etiud stereoskopowych.POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:
Animocje, OFAFA, ZUBROFFKA(wczesna wersja), w selekcjach ŁPW i KAN;NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
brakEKRANIZACJA
Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Grzegorz Sadowski
Czas: 5 min.
OPIS FILMU:
Film jako próba ekranizacji kilku mediów przekazu: muzyki (za pomocą spectrogramu), wybranego utworu literackiego związanego z ojczyzną oraz samego multimedialnego filmu przy użyciu czerwonej kreski na górze obrazuO REŻYSERZE:
Pochodze z Suwałk, interesuję się nowymi formami przekazu idei w filmie. Najbardziej interesuje mnie forma teledysku, jako ze tam wszelki surrealizm czy abstrakcja nie jest niczym dziwnymKONSTRUKTOR
Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Tessa Moult-Milewska
Czas: 14 min.
OPIS FILMU:
Konstruktor jest poświęconym swojej pracy samotnikiem, konstruującym bliźniacze kopie swoich klientów. Zatraca myśli podczas pracy, do momentu kiedy brakuje klientów i nie ma już komu pomagać, a laboratorium wydaje się zimne i puste. Aby oszukać samotność projektuje stworzenie na swoje podobieństwo, ale co jeśli okaże się lepsze od niego?O REŻYSERZE:
Tessa Moult-Milewska (ur. 1.02.1990 roku w Welwyn Garden City, pod Londynem) wychowała się w Poznaniu, w rodzinie dwujęzycznej. W wieku 18 lat swoją pierwszą animacją „Czekając na Księcia” wygrała konkurs reżyserski Paisa Films na stypendium naukowe w Warszawskiej Szkole Filmowej. Naukę na wydziale reżyserii ukończyła we wrześniu 2011 z licencjatem z czeskiej Szkoły Filmowej Jerzego Ondricka w Pisku. Obecnie studiuje strategię reklamy w Warszawskiej Szkole Reklamy oraz fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:
OFAFA XVII Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych 2012 (Kraków)Holland Animation Film Festiwal
LIVE EVIL
Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Noemi Staniszewska
Czas: 3 min.
OPIS FILMU:
Animacja porusza kwestię utraty indywidualności jednostki, a w bardziej szczegółowym aspekcie - systemów totalitarnych. Patrząc na przeszłość narodów widzimy jak okupowani stają się okupantami, ludzie, którzy obalają stare porządki sami zostają tyranami. Historia wciąż się zapętla, jakby wypływało z natury człowieka. Może więc rzeczywiście rację miał Marek Hłasko pisząc, że cierpienie uszlachetnia, ale tylko w takich powieściach jak Ania z Zielonego Wzgórza.Film jest przystosowany do wyświetlania w pętli, jednak przesyłam wersje do jednokrotnego odtworzenia (z napisami końcowymi).
O REŻYSERZE:
Jestem studentką trzeciego roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Animacja zajmuję się od niedawna, jednak mam nadzieję dalej rozwijać się w tym kierunkuPOKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:
SuperOrbitalny Festiwal Filmów Amatorskich (SOFFA) w OlsztynieFestiwal Artenalia w Poznaniu
Wystawa Last Minute w Toruniu
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
SuperOrbitalny Festiwal Filmów Amatorskich (SOFFA) w Olsztynie - Grand Prix w kategorii animacjaSZCZEGÓŁ
Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Piotr Sułkowski
Czas: 4 min.
OPIS FILMU:
Krótki film kostiumowy zrealizowany w ramach warsztatów scenograficznych pod kierunkiem prof. Ewy Braun. Śmierć w XIX wiecznym atellier fotograficznym.O REŻYSERZE:
Piotr SułkowskiW bazie Polish Shorts:
POBAW SIĘ ZE MNĄ
ROZMOWA
SZCZEGÓŁ
Piotr Sułkowski
urodził się we wrześniu 1983 roku. Jest absolwentem etnologii i antropologii kultury. Obecnie studiuje reżyserię filmową na PWSFTviT w Łodzi.
POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:
festival & awards:4 '64 ' ' Short Movies Overview/GRAND PRIX
5 OFFAiN OFFELIADA/ WYRÓŻNIENIE
6MFFK ŻUBROOFKA
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
4 '64 ' ' Short Movies Overview/GRAND PRIX5 OFFAiN OFFELIADA/ WYRÓŻNIENIE
TELEFON
Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Dawid Halota / Łukasz Opaliński
Czas: 2 min.
OPIS FILMU:
Czasami warto zostawić gdzieś do siebie numer telefonu, może ktoś kto go odnajdzie zadzwoni do nas... Film krótkiej formy opowiadający historię dwójki bohaterów, których losy łączą się poprzez jeden telefon.O REŻYSERZE:
Dawid Halota, urodzony w 1985 r. w Krakowie.Absolwent kierunku filmowego Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa, etiuda
Nie mam wyjścia jest jego filmem dyplomowym za który otrzymał ocenę bardzo dobrą z wyróżnieniem (zdjęcia do filmu).
Operator kamery, montażysta wszystko z ogromnego zamiłowania do tej sztuki.
Zdjęcia do teledysków piosenek Agnieszki Chrzanowskiej pt. Bez udziału gwiazd
i Nie znajdziesz mnie .
Pracował na planie krótkometrażowego filmu Gdyby ryby miały głos w reżyserii Tomasza Jurkiewicza.
Zdobywca II nagrody za zdjęcia w konkursie filmowym 180 sekund wokół Nowej Huty za film
pt. Nowa Huta najmłodsza siostra Krakowa
Uczestnik festiwalu (SnapFilm Festival) 2010 - etiuda fabularna ...ile Cię trzeba cenić... ,
2011 – etiuda fabularna Telefon .
2012 – nagroda za najlepszy scenariusz do filmu „Telefon” w konkursie Slavangard 2012
POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:
Snap Film Festiwal 2011, Slavangard 2012NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
Nagroda za najlepszy scenariusz - Slavangard 2012TELOGEN
Rok produkcji: 2012
Reżyseria: Alan Kępski
Czas: 4 min.
OPIS FILMU:
Transgresje ciała, metamorfozy wizerunku, morfologia włosa. Telogen to ostatnia faza cyklu włosowego, podczas której martwy włos zostaje wypchnięty przez nowy. W roli głównej ekscentryczna modowa blogerka Coco Mayaki.POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:
Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves 2012ZABAWKI
Rok produkcji: 2011
Reżyseria: monika kuczyniecka
Czas: 5 min.
OPIS FILMU:
„ZABAWKI”- to animacja plastelinowa wykonana techniką poklatkową.To ponad 4minutowa ilustracja piosenki o tym samym tytule ( muzyka: Bajzel )
treść: trochę o końcu świata, trochę o wnętrzu człowieka i jego ciągłej przemianie, wartościowaniu, rozwoju duchowym...
O REŻYSERZE:
Monika KuczynieckaUr. 1982r. w Bydgoszczy
2002r. - Ukończyła PLSP im. L.Wyczółkowskiegow Bydgoszczy
2002- 2007 ASP w Poznaniu (Wydział Komunikacji Multimedialnej- film animowany)-
2007r.- dyplom w I pracowni filmu animowanego . Twórca niezależny, specjalność- plastelina,plastelina hej!
POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:
Koloroffon 2011 w Bydgoszczy, Kamera Akcja 2011 w Łodzi, StopTrik Festival w Maribor ( Slovenia ), Pokazy w ramach polskiej prezydencji(m.in.Paryż,Tokyo..., pokazy filmów SE-MA-FOR Festiwal.),Festiwal Carrefour de l 'animation w Paryżu, Yach Film Festiwal 2011NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
2011r. YACH FILM FESTIVAL 1. NAGRODA W KATEGORII ANIMACJA2011r. Nagroda za film Zabawki ( teledysk)- Koloroffon festiwal kina niezależnegow Bydgoszczy
Kino Ciśnień w Lesznie 2011r- wyróżnienie za film zabawki
ZGRZYT
Rok produkcji: 2011
Reżyseria: Michał Mróz
Czas: 15 min.
OPIS FILMU:
Film lalkowy, animowany poklatkowo. Opowiada historię robota, który nie może odnaleźć się w fabrycznym społeczeństwie, które opiera się na rytmicznej pracy. Dramatyzmu całości dodaje muzyka sonorystyczna i efekty dźwiękowe.O REŻYSERZE:
ur. 1990 Reżyser animacji, scenarzysta, grafik, fotograf oraz popularyzator animacji. Uczestnik warsztatów animacji w Dreźnie i Legnicy, a także warsztatów filmowych w londyńskim BBC Panavision oraz szwedzkim Malmo.POKAZY NA INNYCH FESTIWALACH:
Polish Film Festival w Los AngelesDozwolone do 21
FPFF Gdynia
EKRAN Polish FIlm Festival w Toronto