BIAŁA ŚMIERĆ (2011)
reżyseria: Stanisław Leszczyńskiczas trwania: 4 minuty
kategoria: INNA FORMA
konkurs: Kino Lubuskie
O filmie: Film ukazuje krótką transakcję pomiędzy miejscowymi gangsterami. Przedmiotem transakcji jest tajemnicza zawartość walizki, która ukazana jest na końcu filmu wraz z zaskakującą puentą.
O reżyserze: Stanisław Leszczyński - urodził się w Nowej Soli w 1981 r. Obecnie mieszka w Wielkopolsce. Filmem interesuje się "od zawsze". Przez blisko 3 lata pracował w jednej z nowosolskich firm zajmującą się branżą foto-wideo.
DZIECI (2009)
reżyseria: Mateusz Stachowiakczas trwania: 2 minuty
kategoria: INNA FORMA
Konkurs: Kino Lubuskie
O filmie: Karabin, ciężkie buty, moro, czarny płaszcz i pakunek. Zobacz gdzie udają się dwaj bohaterowie.
O reżyserze: Mateusz Stachowiak - działacz społeczny z Bytomia Odrzańskiego, filmowiec pasjonat, samouk.
LICHI (2011)
reżyseria: Paweł Płonkaczas trwania: 9 minut
kategoria: FABUŁA
konkurs: Kino Lubuskie
O filmie: Dwóch, pijanych kolegów jedzie pomoc ciężko rannemu przyjacielowi.
O reżyserze: Paweł Płonka - lubi inspirować się życiem prywatnym i opowieściami znajomych.
JASEŁKA (2010)
reżyseria: Wojciech Tomczakczas trwania: 27 minut
kategoria: FABUŁA
konkurs: Kino Lubuskie
O filmie: Jezus zapowiedział swoje powtórne przyjście na ziemię. W 2010 r. pewna niewiasta ze wsi Jabłonki doznała objawienia i odkryła, że jest brzemienna. Od tego czasu wszyscy z niecierpliwością oczekiwali rozwiązania.
O reżyserze: Wojciech Tomczak - instruktor warsztatów filmowych dla dzieci i młodzieży w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Uczestnicy pod jego okiem realizują własne, amatorskie filmy.
JEDNORAZÓWKA (2011)
reżyseria: Grzegorz Kowalczukczas trwania: 16 minut
kategoria: FABUŁA
Konkurs: Kino Lubuskie
O filmie: Kino drogi. O znajomościach jednorazowego użytku i uzależnieniach interpersonalnych.
O reżyserze: Grzegorz Kowalczuk - lider i założyciel grupy filmowej Zły Wilczek i sekcji filmowej MIOT przy Żarskim Domu Kultury.
SZTUKA NARZEKANIA (2011)
reżyseria: Karolina Łuczakczas trwania: 15 minut
kategoria: DOKUMENT
konkurs: Kino Niezależne i Kino Lubuskie
O filmie: Dokument opowiada o nauce narzekania Brazylijczyka, Gregorego Dobrovolskiego, który zakochany w polskiej kulturze, dwa lata temu przyjechał do naszego kraju. Gregory chce zostać w Polsce, ale nie do końca odnajduje się w polskim społeczeństwie, także przez słabą umiejętność narzekania, uznawanego za naszą cechę narodową. Gregory przemierza ulice Wrocławia by zaczerpnąć wiedzę na ten temat, a swoich rozmówców pyta m.in. o to na co narzekają i jakimi słowami można się uskarżać.
O reżyserze: Karolina Łuczak - filmowiec z pasji, miłośniczka kina, w pełni oddana sztuce filmowej. Obecnie skupia się na nauce pracy z aktorem. Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i politologia na Uniwersytecie Wrocławskim. Od czterech lat pracuje wolontaryjnie w Telewizji Studenckiej Styk, gdzie montuje i uczy się reżyserii, robiąc krótkie formy filmowe.