Urodzona 26 czerwca 1981 w Zielonej Górze. Absolwenta Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Aktorka filmowa i teatralna. Prywatnie żona Macieja Półtoraka, także aktora.
Naprawdę nazywa się Marta Bucka. Do wyboru pseudonimu artystycznego namówiła ją, na pierwszym roku studiów, opiekunka artystyczna - Ewa Kornecka. To ona zaprosiła ją do współpracy z kabaretem Loch Camelot. Obecnie występuje gościnnie O tym, że zostanie artystką, zadecydowała już podczas zajęć w Zielonogórskim Ośrodku Kultury. Już wtedy doceniał ją nauczyciel śpiewu – Krzysztof Mroziński. Nie była tylko pewna – czy będzie wokalistką czy aktorką. Dziś łączy obie te profesje. Współpracuje z Michałem Zabłockim, koncertuje, wykonując tworzone przez niego teksty. Ostatnim owocem ich pracy jest projekt „Rozmontowana”, w ramach którego Honzatko występuje z zespołem Honzator (muzykę i aranżację tworzy dla niego Aleksander Brzeziński). Wcześniej na scenie pojawiła się m. in. z Czesławem Mozilem. Zdobyła drugie miejsce podczas 4. edycji Grechuta Festival. Krytycy chwalili jej profesjonalizm, niebywałe obycie sceniczne oraz oryginalny wokal. Jest laureatką Festiwalu Twórczości Korowód. Otrzymała Stypendium Twórcze Miasta Krakowa. Również na deskach teatru wykazała się ogromnym talentem i charyzmą, m. in. w spektaklu „Wieczór Trzech Króli" w reżyserii Jerzego Stuhra, „Pan Kazimierz” oraz „Wizja Mozarta”. Na małym ekranie mogliśmy ją oglądać w „Katonii”(reż. Jacek Nagłowski), „Na dobre i na złe” czy w „Heńku”. Na wielkim ekranie pojawia się w swoim najnowszym filmie „ Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski Padł”, w którym gra główną rolę. Film wśród licznych nagród otrzymał Specjalne Wyróżnienie Jury na festiwalu w Gdyni oraz Srebrne Grono podczas Lubuskiego Lata Filmowego Łagów 2011.
Erik Schiesko jest niemiecko-łużyckim filmowcem z Lausitz. Urodził się w 1986 roku w Spremberg. Artysta, grafficiarz i reżyser. W 2005 roku ukończył szkolenia w obrazie w szkole Media Design & Sound. Natomiast w 2011 roku wyreżyserował film fabularny „Blaue Stunde”, który również sam produkował. Jest także reżyserem kilku filmów krótkometrażowych.
Artur Zaborski - student krytyki literackiej i filmoznawstwa UJ; recenzent filmowy miesięcznika "Film"; na co dzień związany ze "Stopklatką"; publikuje też we "Fragile" i "Esensji", założyciel krakowskiego DKF-u Magazyn Kultury, któremu wciąż przewodzi; bada obraz przedwojnia w kinie PRL-u i obraz PRL-u we współczesnym kinie polskim; miłośnik rodzimego kina, brytyjskiego indie rocka i festiwalowych bankietów.
Łukasz Młyńczyk - doktor nauk politycznych, pracownik naukowy Instytutu Politologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wice-prezes Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych Oddział Zielona Góra. Absolwent międzywydziałowych studiów w zakresie nauk politycznych IP UZ oraz INP i ISM Uniwersytetu Warszawskiego. Komentator polityczny i analityk. Publicysta. Stały współpracownik Miesięcznika "Puls". W swojej pracy naukowej oraz publicystyce bardzo często sięga do dorobku współczesnej kinematografii, zwłaszcza do kina politycznie zaangażowanego. Przygotowuje monografię dotyczącą schematu badań rozwoju Polaków, której jednym z trzech filarów jest model oparty na filmie.